Posadzka betonowa – dlaczego jest popularna?

Beton jako materiał wykorzystywany w architekturze zyskał na wartości na przestrzeni ostatnich lat. Obecnie wykorzystywany do aranżacji wnętrz w nowoczesnym stylu. Będzie pasować do każdego pomieszczenia – do salonu, kuchni czy łazienki.

Rodzaje posadzek betonowych

Jeśli mamy zamiar wykonywać podłogi w domu lub mieszkaniu najlepiej zwrócić się do fachowców – https://www.warmah.pl. Do wykonania posadzki należy użyć betonu z najwyższej jakości kruszców. Ważne również, aby posadzka była zacierana profesjonalnym sprzętem. Daje to gwarancję idealnie równej, matowej powierzchni, które nadaje się do użytkowania jako gotowa podłoga.

Inna możliwość to uzyskanie betonu polerowanego. To efektowna propozycja dla eleganckich wnętrz. Powstaje z najlepszej jakości materiałów, a następnie jest poddawana szlifowaniu i polerowaniu. W ten sposób otrzymuje się niemal taflę, w której można się przyjrzeć.

Natomiast w kuchni najlepiej sprawdzi się posadzka wylewana, która nie będzie posiadała spoin ani fug. Ponieważ w kuchni bardzo dużo się dzieje – wspólne posiłki, gotowanie i miejsce spotkań całej rodziny. A w fugach gromadzi się tłuszcz i brud, którego trudno się pozbyć. Świetnym rozwiązaniem jest także posadzka żywiczna, którą z łatwością można utrzymać w czystości. Dlatego polecana jest również do łazienki.

Podłoga w korytarzu oraz przedpokoju musi być zdecydowanie odporna na ścieranie i intensywną eksploatację. Dlatego beton jest najlepszym materiałem na posadzki, jest bezkonkurencyjny w porównaniu do kafelek czy paneli. Niestraszne mu bardzo duże obciążenia i nieustanne użytkowanie.

Natomiast podłoga w łazience narażona jest na nadmiar wilgoci i najlepszym rozwiązaniem jest podłoga żywiczna. Przede wszystkim jest łatwa do utrzymania w czystości, poza tym jest antypoślizgowa. Można puścić wodze fantazji i stworzyć unikatową posadzkę, ponieważ daje nam możliwość stworzenia efektu 3D.

Więcej o posadzkach betonowych przeczytasz tutaj https://www.warmah.pl/oferta/slaskie/zabrze.html

Kategorie
Inne tematy