Jak nosić bluzkę z odkrytymi ramionami, by się nie osuwała?

Jeśli śledzisz trendy modowe na bieżąco – na pewno wiesz, że bluzka z odkrytymi ramionami została niedawno nazwana najważniejszym trendem sezonu letniego. Z tego typu fasonem jest jednak jeden problem – czasem bluzki z odkrytymi ramionami nie trzymają się naszych ramion, tak jakbyśmy tego chciały – ale na szczęście są na to sposoby!

Bluzka z odkrytymi ramionami – znajdź odpowiedni rozmiar

Po pierwsze, najważniejsze jest dopasowanie. Twoja bluzka z odkrytymi ramionami powinna wygodnie przylegać do ramion, ale nie powinna się wcinać w ramiona ani być na tyle luźna, że będziesz musiała ją stale podciągać. Jeśli dodatkowo możesz się pochwalić średnim lub dużym biustem, upewnij się, że Twoja bluzka jest nieco bardziej dopasowana do linii biustu (ale nie za ciasna!) – wtedy tak naprawdę Twoje piersi nawet pomogą bluzce pozostać na pożądanym miejscu.

Wskazówka dodatkowa: zawsze przymierzaj bluzkę, aby sprawdzić, czy dobrze pasuje. Podczas przymiarek koniecznie ułóż ją tak, jak chcesz ją nosić na ramionach w przyszłości, a następnie poruszaj rękami w górę i w dół. Jeśli przesuwa się po ramieniu, nie jest dobrze dopasowana. Jeśli kupujesz bluzkę z odkrytymi ramionami przez Internet, zwróć uwagę na opinię, aby zobaczyć, co inne klientki mówią na ten temat. Przymierz ją w podobny sposób po po dostarczeniu, ale nie zdejmuj metki, dopóki nie będziesz pewna, że jest dobrze dopasowana.

Chociaż bluzki z odkrytymi ramionami są modne – jak już wiemy, utrzymanie ich na miejscu może być trudne. Wybranie bluzki, która dobrze przylega do ramion i umożliwia im swobodę ruchu jest możliwe, ale mimo to warto wiedzieć, jak zabezpieczyć się przed ewentualnym osuwaniem się materiału.

Jak sprawić, by bluzki z odkrytymi ramionami się nie osuwały?

Jak wspomniano powyżej – najważniejsze jest dbać o dobranie odpowiedniego rozmiaru, ale cóż – nawet przy idealnym dopasowaniu nie możesz zmienić praw grawitacji i elastyczności. Oto prosty trik, który utrzyma bluzkę z odkrytymi ramionami na miejscu!

  • Przygotuj cztery agrafki i dwie gumki do włosów;
  • Przymocuj dwie agrafki do obu końców gumki do włosów i przypnij ją w kierunku górnej części rękawów, od przodu bluzki do tyłu. Przypnij agrafki tam, gdzie będą schowane, np. pod szew lub gumkę.
  • Powtórz to samo po drugiej stronie. Zakładając bluzkę, wsuń gumki do włosów pod pachami, aby góra nie przesuwała się ponad ramiona.

Bluzki z odkrytymi ramionami naprawdę nie muszą być kłopotliwe! Nie bój się korzystać z modowych trików, a będziesz nosić się w ulubionych ubraniach jeszcze modniej.

Kategorie
Moda i trendy