Wybielanie zębów – nie zawsze konieczne jest profesjonalne wybielanie w gabinecie

Zdjęcie: <a href='https://www.freepik.com/photos/people'>People photo created by freepik - www.freepik.com</a>

Piękny i zdrowy uśmiech to marzenie każdego. Według badań jest to druga rzecz, zaraz po oczach, która determinuje określana jest jako atrakcyjna u płci przeciwnej. Dlatego warto zadbać o to, aby uśmiech zniewalał i przyciągał, a nie odstraszał.

Bardzo często mówi się, że „hollywoodzki uśmiech” można uzyskać tylko i wyłącznie dzięki profesjonalnemu wybielaniu w gabinecie stomatologicznym, gdzie materiały dla stomatologów i sprzęt, którego się używa są na całkiem innym poziomie niż metody możliwe do zrealizowania przy domowym wybielaniu zębów. Technologia poszła jednak do przodu i teraz zdumiewające efekty można osiągnąć w domowym zaciszu. Trzeba jednak zachować umiar i mieć wiedzę na ten temat, aby nie zaszkodzić swoim zębom.

Szczoteczka do zębów to podstawa

Rynek oferuje niezliczoną liczbę różnego rodzaju szczoteczek do zębów, które perfekcyjnie czyszczą zęby, usuwają osad oraz wybielają. Oczywistą kwestią jest, że aby mieć realną szansę na satysfakcjonujący efekt, należy umiejętnie szczotkować zęby – jeśli ruchy wykonywane szczoteczką są nieodpowiednie, to nawet najdroższy jej wariant nie będzie w stanie dać satysfakcjonujących rezultatów.

Cena nie pozostaje bez znaczenia. Zwykle im droższa szczoteczka, tym więcej można się po niej spodziewać. Różnie firmy oferują różne rozwiązania, ich skuteczność często zależy od własnych predyspozycji. Warto też określić przyczynę, przez którą nasze zęby nie są białe, to pomoże w wyborze szczoteczki, ale także pasty do zębów.

Skoro pasta to też i szczoteczka

Nie każdy zwraca uwagę na to, jakiej pasty do zębów używa. W przypadku chęci poprawienia jakości swojego uśmiechu, należy ten nawyk zdecydowanie zmienić i zacząć uważać na to, czym myje się zęby. Niektóre wybielające pasty do zębów potrafią zniszczyć szkliwo, co w efekcie może doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji, na przykład nadwrażliwości, i zaważyć na efektach. Wybór dobrych i sprawdzonych past oferuje sklep online DentalTree, w swojej ofercie posiadają także pasty wybielające, które są jednocześnie bezpieczne dla szkliwa i odpowiednio stosowane, nie będą elementem wpływającym na złą kondycję uzębienia.

Pozostają też tradycyjne metody – sprawdzone i bezpieczne, ale jednak kosztowne

Wizyta u stomatologa jest pewną i sprawdzoną metodą, która z pewnością przyniesie oczekiwane rezultaty, jednak wymaga znacznie większych nakładów finansowych. Na ogół poleca się wizytę w gabinecie w momencie, kiedy przebarwienia na zębach są mocno widoczne i trudno z nimi walczyć w domowych warunkach – często okazuje się nawet, że jest to jedyna metoda przywrócenia zębom ich naturalnej bieli. Wizyta w gabinecie, choć kosztowna, daje gwarancję mało inwazyjnego przejścia procesu wybielania, a bycie pod stałą kontrola stomatologa to tylko dodatkowy atut, bowiem w razie potrzeby lekarz jest w stanie zareagować od razu.

Warto najpierw spróbować sił we własnym zakresie i domowymi metodami spróbować wybielić zęby o kilka odcieni. Jeśli to nie przyniesie spodziewanych efektów, lub nie będzie ich wcale, należy udać się z problemem do profesjonalisty, który oceni, na ile potrzebny jest zabieg i w jakiej formie go przeprowadzić.

Kategorie
Polecane