Rozwód – z adwokatem czy bez?

Decydując się na zakończenie związku małżeńskiego musimy podjąć szereg decyzji. Dotyczą one nie tylko podziału majątku czy decyzji dotyczących opieki nad dziećmi ale również tego, czy podczas rozpraw powinien towarzyszyć nam adwokat. Rozwody we Wrocławiu często odbywają się w jego towarzystwie. Czy jednak warto zdecydować się na taką współpracę?

W jakich sytuacjach może pomóc nam adwokat?

Pomoc adwokata jest nieoceniona już od momentu kiedy podejmujemy decyzję o rozwodzie. Dobry adwokat specjalizujący się w tego typu sprawach pomoże nam zdecydować czy chcemy wnosić o orzekanie o winie współmałżonka, stworzy pozew rozwodowy, będzie prowadził negocjacje dotyczące chociażby podziału majątku, opieki nad dzieckiem czy wysokości alimentów. Będzie również bronił naszych interesów na sali sądowej. Korzystając z usług adwokata możemy poczuć się pewniej i uniknąć wielu trudnych i stresujących sytuacji. 

Co zyskujemy rezygnując z pomocy adwokata?

Rezygnując z usług adwokata na czas rozprawy rozwodowej jedyną korzyścią, jaką możemy osiągnąć jest oszczędność pieniędzy, które musielibyśmy przeznaczyć na jego honorarium. Nie możemy liczyć na taryfę ulgową, czy na to, że sąd spojrzy na nas łaskawszym okiem. Co więcej o wszystkie formalności i przedstawienie dowodów musimy zatroszczyć się osobiście.

Jak znaleźć dobrego adwokata?

Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z pomocy adwokata warto stawiać na takiego, który na co dzień zajmuje się sprawami rozwodowymi i posiada w tej materii wiedzę oraz doświadczenie. Jak go znaleźć? Wpisując w wyszukiwarkę Google “adwokat rozwód Wrocław” poznamy adresy kancelarii, które zajmują się sprawami rozwodowymi. Sprawdźmy jakimi opiniami cieszą się w sieci oraz spotkajmy się z adwokatem – dzięki temu sprawdzimy, czy mamy z nim dobry kontakt, który podczas rozprawy rozwodowej jest wręcz niezbędny. 

 

Podsumowując, trudno wyobrazić sobie lepsze wsparcie w czasie procesu niż doświadczony, specjalizujący się w prawie rodzinnym adwokat. Rozwody we Wrocławiu, podczas których para korzysta z pomocy prawnej często przebiegają sprawniej, są również dla stron mniej stresujące. 

Kategorie
Dom i rodzina