Łatwe i proste zarządzanie salonem kosmetycznym i fryzjerskim

Prowadzenie punktu usługowego, który wymaga od klienta umówienia się na konkretny termin jest zadaniem trudnym i czasochłonnym.

Dlatego też wiele gabinetów kosmetycznych oraz salonów fryzjerskich zmagają się z problemami takimi jak zapominanie klientów o wizycie, brak odwołania wizyt czy wreszcie trudnościami w prowadzeniu komunikacji. Na szczęście, problemy te idzie rozwiązać. Obecnie mamy bowiem możliwość korzystania z nowoczesnych narzędzi, które rozwiązują większość problematycznych kwestii.

Oprogramowanie dedykowane do salonów kosmetycznych i fryzjerskich – nowoczesność w służbie poprawy jakości usług

Informatyzacja dotyka wszystkie dziedziny naszego życia. Od jakiegoś czasu dostępna jest również dla miejsc, które teoretycznie nie potrzebują jej w prowadzeniu swojej codziennej działalności. Tymczasem przyjazny program do obsługi gabinetu kosmetycznego i salonu fryzjerskiego jest sporym ułatwieniem. Programy takie jak Wirtualny Kalendarz są proste i intuicyjne – z ich obsługą nie powinna mieć problemu nawet osoba bez doświadczenia.
Dedykowane oprogramowanie daje nam możliwość skorzystania z wielu funkcji, które nie tylko usprawniają pracę i pozwalają uniknąć zdarzających się w tych branżach sytuacji, w których salon lub gabinet nie zarabia, ponieważ klient się nie zjawił, ale również utrzymywać z nim znacznie lepsze relacje oraz wychodzić naprzeciw jego potrzebom.

Koniec z zapomnianymi wizytami

Gdy klient nie pojawia się na umówionej wizycie salon fryzjerski traci pieniądze – rzadko bowiem udaje się znaleźć kogoś, kto skorzystałby z usług w tym czasie. Tymczasem można tego uniknąć. Przyjazny program do obsługi salonu fryzjerskiego automatycznie wysyła wiadomości SMS, dzięki czemu klient otrzymuje przypomnienie o dacie oraz terminie wizyty. To jednak nie wszystko – sam może ją również wygodnie rezerwować a w sytuacji, w której nie może pojawić się w danym terminie – szybko i wygodnie przekazać tę informację do salonu co pozwala na przekazanie tego terminu innemu klientowi.

Wyjdź naprzeciw potrzebom klienta

Nie da się ukryć, że klient odwiedzając salon fryzjerski lub gabinet kosmetyczny ma nadzieję, że personel tego miejsca będzie znał jego oczekiwania i potrzeby oraz potrafił wyjść im naprzeciw. Szczególnie, w przypadku gdy dane miejsce odwiedzane jest przez nas po raz kolejny. Przyjazny program do obsługi gabinetu kosmetycznego to narzędzie, które to ułatwią. Nie musimy po raz kolejny pytać czego oczekuje klient czy wertować notatki związane z dotychczasowymi wizytami. Wszystkie niezbędne informacje o kliencie znajdziemy w programie, dzięki czemu możemy od razu przejść do kolejnego etapu pielęgnacji. Salony korzystające z tego rozwiązania często uznawane są przez to za bardziej profesjonalne.

Podsumowując, jeśli zależy nam na dobrym kontakcie z klientem a jednocześnie optymalizacji czasu pracy salonu fryzjerskiego lub gabinetu kosmetycznego warto korzystać z nowoczesnych narzędzi, których funkcjonalność pozwoli nam nie tylko na uniknięcie godzin, w czasie, których nic nie zarabiamy, ale również wyjść naprzeciw potrzebom klientów. Z roku na rok przekonuje się o tym coraz więcej firm, które decydują się na wykorzystanie nowoczesnych technologii.

Kategorie
Uroda