Windykacja należności – w jaki sposób pomóc może kancelaria adwokacka?

Zmaganie się z dłużnikami to często długotrwały i stresujący proces, który może doprowadzić nawet do utraty płynności finansowej firmy. Dlatego też skuteczna windykacja należności ma ogromne znaczenie. Jak jednak sobie z nią poradzić?
Okazuje się, że pomóc nam może dobra kancelaria adwokacka. Katowice są jednym z miast, w których znajdziemy wielu specjalistów zajmujących się windykacją. Na jaką pomoc możemy liczyć? Przekonajmy się.

W jakich przypadkach można liczyć na pomoc kancelarii adwokackiej?

Rodzaje wierzytelności, które chcemy odzyskać są różne. Mogą wynikać zarówno z nieuczciwości klientów firmy, jak i zleceniodawców czy kontrahentów. Dlatego też do kancelarii możemy zwrócić się z prośbą o skuteczną windykację należności takich jak:
niezapłacone faktury, niedotrzymanie umowy, zaległości czynszowe, brak spłaty pożyczek, kary umowne oraz inne należności.
Pamiętajmy o tym, że bardzo ważne jest przedstawienie kancelarii adwokackiej jak najwięcej dowodów. Zabierzmy ze sobą wszystkie dokumenty dotyczące należności oraz ewentualną korespondencję, którą prowadziliśmy z dłużnikiem. Dzięki temu będzie prawnicy będą mogli działać sprawniej i skuteczniej.

Na czym polega windykacja należności przez kancelarię adwokacką?

Windykacja należności prowadzona przez kancelarię adwokacką przebiega kilkuetapowo. Początkowo informuje się dłużnika o istnieniu zadłużenia oraz wysyła przedsądowe wezwanie do zapłaty. Jeśli dłużnik nie jest w stanie spłacić należności z powodu problemów finansowych sporządza się projekt ugody oraz przeprowadza negocjacji z dłużnikiem. Jeśli nadal nie wywiązuje się on ze swoich zobowiązań kancelaria przygotowuje się do sądowej windykacji. Obejmuje to między innymi zebranie odpowiedniej dokumentacji, wypowiedzenie umowy, wezwanie do spłaty. Następnie kancelaria adwokacka przygotowuje pozew i kieruje sprawę do sądu, gdzie reprezentuje interesy klienta.

 

Jak widzisz, odzyskując swoje należności warto skorzystać z pomocy, którą zaoferować może nam dobra kancelaria adwokacka. Katowice są jednym z tych miast, w których bez trudu znajdziemy kancelarie zajmujące się tym rodzajem działalności. Warto więc wykorzystać to w walce z dłużnikami. 

 

Artykuł przygotowany w konsultacji z https://adwokat-wroclaw.biz.pl/.

Kategorie
Inne tematy