Ferie zimowe w Krynicy-Zdroju – atrakcje dla całej rodziny

Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój to nie tylko doskonałe miejsce na wyjazd na narty. Poza 6 stacjami narciarskimi znajduje się tu również wiele innych atrakcji, które przypadną do gustu zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Warto więc wykorzystać zbliżające się ferie zimowe i wybrać się na rodzinną wycieczkę do tego pięknego uzdrowiska!

Krynica-Zdrój leży w Beskidzie Sądeckim między Górą Parkową, Jasiennikiem i Górą Krzyżową. Miasto stanowi doskonałą bazę wypadową na górskie szlaki, zimą jest to natomiast idealna miejscowość na wyjazd na narty. Niezależnie od pory roku noclegi w górach w Krynicy-Zdroju cieszą się dużą popularnością. Zobacz, jak można spędzać tu czas z rodziną podczas ferii zimowych!

Krynica-Zdrój – co warto zobaczyć w czasie ferii zimowych?

Krynica-Zdrój to miasto pełne atrakcji dla całej rodziny. W czasie pobytu choć raz warto wybrać się na niespieszny spacer, by podziwiać znajdujące się tu malownicze drewniane wille, które do dziś tętnią życiem. Inne atrakcje Krynicy-Zdroju to m.in.:

  • Muzeum Zabawek Bajka – ekspozycja obejmuje najróżniejsze zabawki, którymi bawiły się dzieci od starożytności po koniec XX wieku. W muzeum można zobaczyć m.in. domowe teatrzyki, ołowiane żołnierzyki, lalki czy miniaturowe zwierzęta. Dla dzieci wizyta w muzeum stanie się oryginalną lekcją historii, rodzicom pozwoli natomiast na chwilę przenieść się w przeszłość.
  • Wieża widokowa w koronach drzew – drewniana konstrukcja ma wysokość 49,5 metra i znajduje się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena. Rozciąga się stąd piękny widok na okolicę. Trasa do wieży prowadzi po stabilnej, wznoszącej się stopniowo kładce.
  • Hala Lodowa – duże sztuczne lodowisko znajduje się w centrum miasta. Można tu też wypożyczyć sprzęt i naostrzyć własne łyżwy.

Krynica-Zdrój – uzdrowisko w cieniu gór

Krynica-Zdrój jako uzdrowisko funkcjonuje już od ponad 200 lat. Dla wielu osób największą atrakcją okażą się więc pijalnie wód. Obecnie znajduje się tu 7 źródeł wód leczniczych:

  • Zdrój Główny – tryskająca z niego woda jest nazywana Kryniczanką i znajduje zastosowanie w leczeniu chorób żołądka, anemii i krzywic.
  • Zdrój Jan – znajduje się niedaleko Bulwarów Dietla. Ta woda ma charakter moczopędny i jest stosowana m.in. przy leczeniu cukrzycy, miażdżycy i kamicy nerkowej.
  • Zdrój Józef– podobnie jak w przypadku Zdroju Jan woda wykazuje korzystne działanie u osób zmagających się z dolegliwościami nerek i dróg moczowych. Można jej skosztować również w pijalni niedaleko Bulwarów Dietla.
  • Zdrój Mieczysław – woda jest dostępna w zabytkowym Starym Domu Zdrojowym. Zaleca się jej picie przy niedokrwistości oraz chorobach przewodu pokarmowego, nerek i dróg moczowych.
  • Zdrój Słotwinka – znajduje się na terenie Parku Słotwińskiego. Tryskająca z niego woda jest stosowana w przewlekłych chorobach przewodu pokarmowego i dróg moczowych. Jej picie zaleca się też osobom narażonym na długotrwały stres.
  • Zdrój Tadeusz – woda wykazuje korzystne działanie u osób zmagających się z chorobami żołądka i jelit. Można napić się jej w Pijalni Głównej.
  • Zdrój Zuber – woda łagodzi objawy nadużycia alkoholu i pomaga w leczeniu cukrzycy oraz chorób układu pokarmowego. Jest dostępna w Pijalni Głównej.

W Krynicy-Zdroju znajdują się też liczne sanatoria, renomowane ośrodki spa i luksusowe hotele. Ciszę, spokój i intymność zapewniają z kolei prywatne apartamenty. Sprawdź więc noclegi Krynica-Zdrój i zarezerwuj sobie czas na odpoczynek w rodzinnym gronie!

Kategorie
Inne tematy