Jak wziąć rozwód

Rozwód to coraz częstsze zjawisko w naszym kraju, coraz rzadziej możemy spotkać się z sytuacją, ze małżeństwa pozostają w związkach dla dobra dzieci, jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Jeśli ty także zastanawiasz się nad rozwodem, powinieneś poznać trzy najważniejsze przesłanki, które pozwolą Ci na uzyskanie rozwodu, ponieważ sama chęć zakończenia związku to jeszcze nie gwarancja uzyskania rozwodu przed sądem. 

Po pierwsze przemysł dokładnie tę decyzję 

Być może chwilowe problemu między tobą a partnerem lub brak właściwej komunikacji doprowadził do tego, że właśnie czytasz ten artykuł. Czasem jednak szczera rozmowa bez krzyków, pretensji i oskarżenia, może pomóc rozwiązać niejeden spór. Próba mediacji jest niezwykle istotna, pamiętaj, że w pozwie należy określić właśnie czy wraz ze współmałżonkiem podjęliście próbę pozasądowego rozwiązania sprawy. Czasem warto po prostu na co dzień zwolnić, aby znów ujrzeć w drugiej osobie to, co przed laty. Badania mówią, że to w dużych miastach najczęściej spotykane są rozwody Katowice, Warszawa Gdańsk, tam każdego roku kończy się najwięcej małżeństw w Polsce. 

Czy istnieją między wami jakiekolwiek więzi 

Niezwykle istotną kwestią dla uzyskania rozwodu jest fakt czy zostały zerwane między małżonkami powiązania. Wyróżnia się trzy rodzaje więzów, które spajają małżeństwo, a zerwanie któregokolwiek z nich jest przesłanka do rozwodu. Są nimi więzy uczuciowe, czyli brak uczucia do drugiej osoby, poczucie obcości, brak tak zwanej „chemii”. Więzy fizyczne, przez które rozumie się kontakty seksualne, oraz więzy gospodarcze. Jeśli mieszkacie osobno, niewypełnianie wspólnie obowiązków domowych, a każdy życie na własny rachunek, można mówić o ich zerwaniu. 

Przygotuj pozew 

Przy przygotowywaniu pozwu najlepiej skorzystać z pomocy prawnika, ponieważ nie każdy gotowy wzór z internetu, będzie pasował do Twojej indywidualnej sytuacji. Dlatego najlepiej, jeśli pozew zostanie przygotowany indywidualnie z uwzględnieniem wszystkich czynników obecnych w Twojej sytuacji. 

 

Kategorie
Dom i rodzina