Wyjątkowe bodziaki niemowlęce

Bodziaki to jeden z najważniejszych elementów garderoby w przypadku niemowlaka. Tego typu ubranie sprawdza się również przy nieco większych dzieciach.

Bodziaki to jeden z najważniejszych elementów garderoby w przypadku niemowlaka. Tego typu ubranie sprawdza się również przy nieco większych dzieciach. Tak do okołu drugiego roku życia. Body z nadrukiem, w jednym kolorze, z zabawnymi wzorami, może również służyć do celebracji wyjątkowych chwil. Jakich?

Ważne okazje w życiu dziecka

Bodziak z nadrukiem można kupić na pierwsze urodziny. Należałoby powiedzieć, że jest to konieczność. Chociaż tak naprawdę wszystko jest dobrą wolą rodziców. Aczkolwiek, czy pierwsze urodziny nie są doskonałą okazją do tego, aby podnieść rangę wyjątkowej chwili? Lepszej okazji nie będzie do tego, aby kupić personalizowany bodziak. Taki, który na dodatek może posiadać imię dziecka!

Jest wiele propozycji takich nadruków urodzinowych. Przykładowo można wymienić: „Mam już rok!”, „1 roczek”, „Na roczek z imieniem”, „Roczek panowania z koroną złotą i imieniem”. Takich napisów jest naprawdę bardzo dużo, dlatego każda zainteresowana osoba znajdzie coś odpowiedniego dla swojego dziecka.

Chociaż, nie tylko pierwsze urodziny są dobrą okazją do zakupienia takich elementów garderoby. Wystarczy tylko spojrzeć na nadruki dostępne w ofertach, aby wiedzieć, kiedy można je jeszcze zakupić:

  • „Wszystkiego najlepszego Tatusiu”,
  • „Najsłodsza Walentynka z imieniem”,
  • „Księżniczka Tatusia z koroną”,
  • „Moje pierwsze święta”,
  • „Moją największą miłością jest mamusia”,
  • „Mommy is my Valentine”,
  • „Babci. Dziadku! Kocham Was tak bardzo mocno!”,”Wszystkiego najlepszego tatusiu”,
  • „Babciu dobrze, że jesteś”,
  • „Byłem grzeczny z nadrukiem św. Mikołaja”.

A to tylko część oferty, jaką można otrzymać obecnie dla dzieci. Tego typu ubranka dostępne są dla chłopca i dla dziewczynki. Kolorystyka jest szeroka. Zarówno, jeżeli chodzi o samo body, jak również napisy, jakie się na nim znajdują.

Może ktoś chciałby wymyślić własny nadruk? Nie brakuje kreatywnych osób, mających świetne pomysły na uczczenie wyjątkowej chwili. Jeżeli tak, to należy taki pomysł zrealizować. W szczególności, że żadne inne dziecko nie będzie miało takiego ubranka.

Wygodne bodziaki w szafie dziecka

Czarne bodziaki, a także te dostępne w innych kolorach, to wygodne ubranko, które przyda się przy różnych okazjach. Ot, chociażby do noszenia na co dzień. Wystarczy założyć maluchowi bodziaki z długim rękawem, a do tego półśpiochy lub spodnie. Nic więcej nie będzie potrzebne, jeżeli na dworze lub w domu będzie ciepło.

W przypadku lata, zamiast długich rękawów, można wybrać te z krótkimi rękawami. Rodzic będzie miał pewność, że jego pociecha nie przepoci się w tym ubraniu. Zarówno te na krótki rękaw, jak również na długi, można użyć jako bieliznę w okresie zimowym. Dziecku nie będzie zimno, jeżeli nałoży się na to odpowiednią warstwę ubrań.

Z czego powinny być uszyte body?

Polskie ubranka dziecięce, w tym również omawiane bodziaki z nadrukiem, uszyte powinny być z odpowiednich materiał. Dobrej jakości tkanina to podstawa. Z kilku powodów. Po pierwsze – skóra dziecka nie będzie narażona na wystąpienie reakcji alergicznych. Po drugie – maluch będzie czuł się swobodnie i komfortowo. Po trzecie – nawet po wypraniu, ubranko będzie wyglądało jak nowe, nadal zdolne do założenia.

Bodziak garnitur, a także inne elementy garderoby małego dziecka, muszą zostać uszyte z tkanin oddychających. Pociecha nie będzie odczuwała żadnego dyskomfortu. Nie można zapomnieć, że niemowlak nie będzie umiał powiedzieć, jeżeli jego własne ubranie będzie go drażniło. Takie modne ubranka dostępne są na szczęście bez żadnego kłopotu.

Sam materiał powinien również być elastyczny, dzięki czemu będzie bez problemu zdolny do dopasowania się do kształtu ciała człowieka.

Wielu rodziców zwraca uwagę na to, aby body mające zabawne napisy, zostały przed założeniem wyprane. Po to, aby dla pewności pozbyć się chemikaliów, jakie niekiedy użyte są do wyprodukowania tego rodzaju ubranek.

Body z odpowiednim zapięciem

Jakie zapięcie powinno mieć body ze śmiesznymi motywami? Jeden z elementów, który przez rodziców jest pomijany. Nie powinno tak być, ponieważ może doprowadzić to do tragedii. Zawsze należy zapięcia sprawdzić. Tak, aby mieć pewność, że żaden element nie będzie miał szansy na poluzowanie się.

Najlepszą z możliwości są body zapinane na zatrzask w kroku. Przy czym – im będzie ich więcej, tym gorzej dla rodzica (będzie on miał mnóstwo roboty z zapinaniem). Wzrasta także zagrożenie dla życia dziecka. Wsuwane są przez głowę, co pozwala zaoszczędzić ogrom czasu. A ten jak wiadomo, przy małym dziecku jest czymś bardzo cennym.

Kategorie
Dom i rodzina