Odetchnij pełną piersią! Korekta brodawki sutkowej – szybki, małoinwazyjny zabieg

Piersi to dla wielu jeden z najistotniejszych atrybutów kobiecości. Nic więc dziwnego, że jeśli kobieta nie jest zadowolona z ich wielkości czy kształtu, może być to dla niej wyjątkowo trudne. Co więcej, istotne znaczenie mają w tym kontekście także brodawki sutkowe i ich otoczki. Specjaliści z krakowskiego Centrum DER-MED mogą pomóc Ci osiągnąć taką ich formę, która pozwoli Ci na nowo cieszyć się swoim ciałem. Korekta brodawki sutkowej – co warto o niej wiedzieć?

Niestety, czas często nie jest łaskawy dla kobiecego biustu. Upływ lat i starzenie się sprawiają, że traci on swoją jędrność oraz formę, co wpływa na zmiany także w obszarze wspomnianych brodawek sutkowych. Na zmianę ich wyglądu – powiększenie czy nieestetyczne zniekształcenia – mogą też wpłynąć karmienie piersią czy operacje w tym obszarze. Jak zatem łatwo wnioskować, opisywany tu problem może dotyczyć pań niemalże w każdym wieku – zarówno dojrzałych kobiet, jak i świeżo upieczonych mam.

Co jednak najważniejsze, wiek zupełnie nie ma znaczenia w kontekście trudnych emocji, jakie mogą wywoływać w kobietach kompleksy. Trudność z akceptacją wyglądu biustu może skutecznie obniżać samoocenę. Może sprawiać, że wręcz nie chce się patrzeć na swoje nagie ciało i – co więcej – trudno jest pokazywać je swojemu partnerowi czy partnerce, co bezpośrednio może wpływać na relacje, intymność i życie seksualne. Pora powiedzieć temu stop! W XXI wieku na szczęście są metody, które pozwalają temu zaradzić – korekta brodawki sutkowej to zabieg, który pozwala zmniejszyć brodawkę, jej otoczkę, a także złagodzić ewentualne asymetrie w tym obszarze, jakie czasami pojawiają się pomiędzy obiema piersiami.

Brodawka sutkowa – gdy stanowi problem

Brodawka sutkowa znajduje się mniej więcej pośrodku piersi, a jej kształt w dużej mierze zależy od czynników genetycznych i innych indywidualnych predyspozycji, np. w wielu przypadkach większe brodawki mają kobiety, których biust przyjmuje spore rozmiary. Jeśli zaś chodzi o otoczkę sutkową – jest to ciemniejszy obszar skóry, który znajduje się wokół brodawki. W tym przypadku kwestie genetyczne także odgrywają ważną rolę, lecz wpływ na wygląd otoczki mogą mieć także czynniki zewnętrzne, jak np. ciąża i wspomniane już karmienie piersią czy też praca gospodarki hormonalnej (zwłaszcza zaburzenia w tym obszarze).

Pamiętajmy jednak, ideały się właściwie nie zdarzają! Naturalnym jest, że nasze ciała się od siebie różnią i pojawiają się w nich różnego rodzaju asymetrie czy mankamenty. Jeśli jednak powoduje to dyskomfort, warto poszukać w tym zakresie wsparcia.

Korekta brodawki sutkowej – przyjrzyjmy się zabiegowi z bliska!

Specjaliści z Centrum DER-MED w Krakowie, którzy wykonują korektę brodawki sutkowej, wiedzą ze swojego doświadczenia, jak bardzo potrafi zwiększyć to komfort życia pacjentki i podnieść jej samoocenę. Stąd też każdy zabieg w tym zakresie jest bardzo zindywidualizowany i nastawiony na konkretne cele, które przyświecają danej kobiecie. Co zatem jest możliwe?

  • Zmniejszenie otoczki sutkowej – następuje poprzez wycięcie tkanki, która znajduje się na granicy otoczki i skóry piersi. W dalszej kolejności skóra jest naciągana do środka.
  • Zwężenie średnicy brodawki – lekarz wycina z niej klinowaty fragment, co daje efekt zwężenia.
  • Skrócenie brodawki – w takim przypadku specjalista wycina fragment skóry, który znajduje się u podstawy brodawki.

Co więcej warto wiedzieć o korekcie brodawki sutkowej?

  • Zabiegi te w większości przypadków nie naruszają przewodów mlecznych, co pozwala kobiecie normalnie karmić piersią.
  • W przypadku plastyki brodawek sutkowych nacięcia wykonuje się w takich miejscach, aby blizny były jak najlepiej ukryte – są praktycznie niezauważalne.
  • Co ważne, zabieg zajmuje zaledwie około 60 minut i nie wymaga hospitalizacji – po chwili odpoczynku kobieta może wrócić do swojego domu, by tam, w komfortowych i swobodnych warunkach, wracać do pełni formy.
  • A ów powrót do formy, podobnie jak sam zabieg, również można nazwać bardzo szybkim! Usunięcie szwów następuje zaledwie po około 7-10 dniach (wszystko zależy od wskazań chirurga, który opiekuje się pacjentką).
  • Jakie są przeciwwskazania? Są to m.in. zmiany mastopatyczne lub choroby immunologiczne. Opisywanego tu zabiegu nie wykonuje się także u kobiet w ciąży i w okresie laktacji.

Chcesz dowiedzieć się więcej o korekcie brodawki sutkowej? Umów się na konsultację ze specjalistą w Centrum DER-MED w Krakowie i zadaj nurtujące Cię pytania: https://krakow.dermed.pl/kontakt

Kategorie
Samopoczucie i zdrowie