Depilacja laserowa – zyskuje na popularności

Coraz więcej kobiet korzysta z tej metody usuwania niechcianego owłosienia. Zabieg ten bowiem pozwala na stałe pozbyć się włosków i uwalnia od codziennego obowiązku depilacji.

Działanie lasera

Depilacja laserowa nie ma sobie równych to najskuteczniejsza metoda. W szczególności polecana osobom, które przy tradycyjnych metodach usuwania owłosienia borykają się z podrażnieniem skóry, wrastaniem włosków czy zapaleniem mieszków włosowych.

Laser emituje bardzo precyzyjnie fale. Melanina absorbuje energię świetlną, która zostaje zamieniona w energię cieplną. Czego efektem jest zniszczenie mieszków włosowych. Aby zbieg był naprawdę skuteczny, a efekty w pełni zadowalające należy wykonać serię zabiegów. To indywidualnie dobierana liczba depilacji – od 4 do 8 powtórzeń. A przerwy pomiędzy kolejnymi depilacjami to 4-8 tygodni. Jest to bardzo skuteczna metoda usuwania niechcianego owłosienia, także w przypadku osób o ciemnej karnacji.

Przed przystąpieniem do zabiegu dobrze jest upewnić się że gabinet korzysta tylko z nowoczesnego i profesjonalnego sprzętu. Bowiem jest to kluczowe żeby efekt zabiegu był zadowalający. Nawet najlepiej wykwalifikowana kadra nie wykona dobrze depilacji sprzętem niskiej jakości. Na stronie internetowej można zapoznać się jakiego sprzętu używa gabinet do depilacji, tj. na https://depilacja-laserowa.wroclaw.pl.

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Po depilacji laserowej może pojawić się obrzęk okołomieszkowy, zaczerwienienie czy podrażnienie. Jednak po zabiegu nakładane są preparaty łagodzące, a samoistnie objawy ustępują po kilku godzinach lub paru dniach – najdłużej. Tak naprawdę jest to naturalna reakcja na prawidłowo wykonany zabieg.

Bezpośrednio po zabiegu należy unikać nieodpowiednich kosmetyków, które są na bazie spirytus lub alkoholu. Zdecydowanie przydają się kremy czy maści łagodzące i chłodzące. Najlepiej sięgnąć po te z apteki.

Należy także powstrzymać się z korzystania z basenu, sauny oraz gorących kąpieli. Nie można również opalać się i wręcz osłaniać skórę przed promieniami słonecznymi. Trzeba wstrzymać się od wszelkich peelingów i zabiegów złuszczających.

 

Kategorie
Uroda