Zabiegi na twarz dla cery dojrzałej

Z wiekiem produkcja kolagenu spowalnia, przez co skóra całego ciała, w tym także twarzy zaczyna wiotczeć. Pojawiają się pierwsze zmarszczki, a także suchość i przebarwienia, które nie tylko są niekorzystne dla wyglądu, ale również dla zdrowia. Odpowiednia pielęgnacja może nieco spowolnić procesy starzenia się, jednak tylko zabiegi medycyny estetycznej są w stanie cofnąć czas i przywrócić jej młodzieńczy wygląd. W artykule przyjrzymy się bliżej najpopularniejszym zabiegom medycyny estetycznej.

Najczęstsze problemy cery dojrzałej

Utracenie sprężystości skóry wywołane mniejszą ilością włókien kolagenowych i elastyny sprawia, że twarz zaczyna opadać, szczególnie na czole, policzkach, górnej wardze i linii żuchwy. Na skórze powstają zmarszczki, które stają się coraz bardziej widoczne. Problemem jest również suchość skóry, która z wiekiem traci zdolność do wiązania wody i przetrzymywania jej w naskórku.  Plamy starcze związane są z tworzeniem się skupisk melaniny, naturalnego barwnika odpowiedzialnego za kolor skóry. Na dłoniach, twarzy i dekolcie pojawiać się mogą nie tylko ciemne plamy, ale również jasne.

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej przywracające młody wygląd

1.    Botoks – głównym efektem zabiegu jest wygładzenie zmarszczek poprzecznych na czole, lwich zmarszczek między brwiami oraz kurzych łapek. Są to przede wszystkim zmarszczki mimiczne, które z wiekiem stają się coraz bardziej wyraźne. Zabieg polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej, która rozluźnia mięśnie poprzez blokadę połączeń nerwowo-mięśniowych. Efekt utrzymuje się przez kilka miesięcy.

2.    Kwas hialuronowy – ostrzykiwanie twarzy kwasem hialuronowym ma za zadanie wypełnienie ubytków w skórze i przywrócenie jej jędrności. Kwas hialuronowy występuje w organizmie naturalnie i jest odpowiedzialny za jej elastyczność. Z czasem jednak, podobni jak kolagen i elastyna, jest go coraz mniej. Efektem zabiegu jest spłaszczenie zmarszczek, poprawienie owalu twarzy, podniesienie kącików ust, powiększenie ust.

3.    Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłtykowym – innowacyjny zabieg medycyny estetycznej nazywany również wampirzym liftingiem, który polega na pobraniu krwi od pacjenta i odseparowaniu z niej płytek krwi, którymi następnie ostrzykiwane jest wybrane miejsce. Metoda ma na celu pobudzenie organizmu do regeneracji, wskutek czego powstają nowe komórki. Zabieg ten sprawia, że skóra jest nawilżona, ujędrniona, a zmarszczki wygładzone. Mezoterapia może wykorzystywać również inne substancje, takie jak wyciągi roślinne, koktajle witaminowe, a nawet kwas hialuronowy.

Kategorie
Uroda