Jak wybrać bezpieczny manicure – pedicure

Już wiele lat temu ludzie dbali o swoje paznokcie, dowody na to można znaleźć u Babilończyków, a nawet wzmianki o Kleopatrze mówią, że lubiła czerwone paznokcie. Jak się okazuje ludzie od wieków dbali lub zmieniali wygląd paznokci, lecz niestety nie zawsze robili to w odpowiednio higieniczny sposób. Dzisiaj się to diametralnie zmieniło i wiele profesjonalnych salonów paznokci robi wszystko aby higiena była na pierwszym miejscu. Zobacz co zrobić aby wybrać właściwe studio paznokci, które zadba o twe ręce należycie.

Już wiele lat temu ludzie dbali o swoje paznokcie, dowody na to można znaleźć u Babilończyków, a nawet wzmianki o Kleopatrze mówią, że lubiła czerwone paznokcie. Jak się okazuje ludzie od wieków dbali lub zmieniali wygląd paznokci, lecz niestety nie zawsze robili to w odpowiednio higieniczny sposób.

Dzisiaj się to diametralnie zmieniło i wiele profesjonalnych salonów paznokci robi wszystkie aby higiena była na pierwszym miejscu. Zobacz co zrobić aby wybrać właściwe studio paznokci, które zadba o twe ręce należycie.

Czy narzędzia są czyste i odkażone?

Zajrzyj do salonu, który planujesz odwiedzić, aby zobaczyć, jak technicy obsługują swoje narzędzia i miejsca pracy. Noże do obcinania naskórka i maszynki do strzyżenia powinny być odkażone w torebkach, a każdy obszar, który dotyka skóry – w tym blaty, podłokietniki i wanny do kąpieli stóp – powinien zostać odkażone między klientami.

Jeśli nie jesteś pewna narzędzi używanych w danym salonie to w niektórych można nawet zabrać własne narzędzia do paznokci. Nie każdy salon się na to zgodzi, ale warto pytań.

Sprawdź co kryje się w lakierze do paznokci?

Niezależnie od tego, czy chodzi o zwykły manicure french, czy o pomalowanie ich w krwistą czerwień, czasami czuć wyraźny zapach, gdy wchodzisz do salonu paznokciowego, to składniki chemiczne używane przez marki kosmetyczne, aby lakiery zachowały trwałość i połysk. W niektórych lakierach jest kilka toksycznych substancji chemicznych, których należy unikać. Związki te mogą prowadzić do zaburzeń hormonalnych, a także do uszkodzenia łożyska paznokcia. Szukaj, takich salonów, które używają lakierów wolnych od „toksycznego trio” szkodliwych substancji chemicznych:

Toluen – rozpuszczalnik, który pomaga lakierom lepiej przylegać do paznokci,
Formaldehyd – dodawany w celu utwardzenia lakieru do paznokci,
Ftalan dibutylu (DBP) – polimer z tworzywa sztucznego.

Daj paznokciom odpocząć i czasami ogranicz manicurepedicure do 1 razu w miesiącu

Przerwa jest lepsza dla paznokci i skóry. Rutynowa ekspozycja na światło UV, nawet przez krótki czas, niesie ze sobą niewielki (ale jednak) wzrost ryzyka raka skóry. Zapytaj, czy Twój salon używa lamp LED, które szybko osuszają paznokcie przy ograniczonej ekspozycji na promieniowanie UV. Ponadto warto posmarować ręce kremem przeciwsłonecznym.

Upewnij się, że twoje paznokcie są zdrowe

Paznokcie mogą ujawniać ważne problemy zdrowotne. Ciągłe ich malowanie ukrywa plamki lub pęknięcia, które mogą świadczyć o chorobie lub niedoborach witamin. Jeśli Twoje paznokcie pękają, czernieją lub są niezwykle odbarwione, pomiń salon. Zamiast tego umów się z lekarzem na wizytę. W przypadku nóg poratować też może pedicure leczniczy, który poradzi w przypadku odcisków, modzeli, nagniotek czy wrastające paznokci.

Kategorie
Uroda