Pies na diecie, czyli zadbaj o wagę pupila

Gdy naszemu psu dopisuje apetyt większość z nas jest z tego faktu bardzo zadowolona i chętnie podrzuca zwierzęciu coraz to nowe przysmaki. Tymczasem, w przypadku psów, podobnie jak u ludzi nadwaga może mieć niezwykle poważne konsekwencje – problemy ze stawami, stłuszczenie wątroby, zła praca nerek to tylko niektóre z nich. Jeśli więc widzisz, że twój pies ma zbyt zaokrąglony brzuszek, jest powolny i ociężały to znak, że trzeba zacząć działać.

Zero resztek ze stołu

Jeśli pies ma nadwagę czas wprowadzić żelazne zasady. Jedną z podstawowych jest unikanie dokarmiania pupila resztkami ze stołu. Uprzedź o tym nie tylko domowników, ale również gości, którzy cię odwiedzają. Wspomnij. że chodzi nie tylko o odchudzanie – dokarmianie resztkami jest dla psa po prostu niezdrowe i może mieć negatywne konsekwencje dla jego zdrowia i samopoczucia.

Do weterynarza po dobrą karmę

Zmiana karmy często pomaga w utracie wagi pupila. Niestety samodzielne znalezienie takiej, która będzie miała odpowiednią ilość składników odżywczych a przy tym małą ilość kalorii bywa dla nas trudne. Warto więc udać się ze swoim psem do specjalisty, który zbada go i określić jaki rodzaj karmy wskazany jest w jego przypadku. Dzięki temu zyskasz pewność, że twoje zwierzę je zdrowo i lekko.

Ruch i aktywność – czas do nich powrócić

Nie od dziś wiadomo, że aktywność pomaga w odchudzaniu. Zadbaj więc o to, by wydłużyć spacery twojego pupila, pobiegać z nim oraz porzucać piłkę, patyk czy inną zabawkę. Wspólnie spędzony czas to najprzyjemniejszy sposób odchudzania.

Gadżety, które mogą pomóc

Jeśli zależy ci na tym, by odchudzanie twojego pupila było skuteczne możesz wyposażyć się w nowoczesne gadżety, które ułatwią wam to zadanie. Jednym z tych, na które warto zwrócić szczególną uwagę są miski spowalniające – dzięki nim pies nie je łapczywie, co sprawia, że nie tylko zjada mniej pokarmu, ale również jest on lepiej trawiony.

Podsumowując, odchudzanie, zarówno w przypadku zwierząt jak i ludzi nie jest zadaniem łatwym i wymaga cierpliwości i zaangażowania. Niemniej jednak konsekwentne działanie może przynieść doskonałe efekty i pozwoli twojemu pupilowi cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem.

Artykuł powstał dzięki zasięgnięciu informacji od duowet.net

Kategorie
Inne tematy