Film ze ślubu – co zrobić by prezentował się idealnie?

Ślub to wyjątkowe chwile pełne emocji i wzruszeń. Nic więc dziwnego, że zależy nam na tym, by wszystkie te piękne emocje uwiecznić. Oprócz zdjęć, które są pamiątką na całe życie ważne jest też uchwycenie rzeczywistości i pięknych chwili. Pomóc może nam w tym dobry kamerzysta na wesele. Jak jednak wybrać idealnego? Co zrobić, by film prezentował się doskonale? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Operator kamery – jak znaleźć idealnego?

Operator kamery, potocznie nazywany przez większość z nas kamerzystą to osoba, która odpowiada za to, jaki materiał uda się nagrać w czasie ślubu i wesela. Warto więc wybrać osobę, która dysponuje nie tylko nowoczesnym sprzętem (takim jak dobra kamera cyfrowa oraz dron) ale również posiada doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje. Warto więc poszukiwać kamerzystów na stronach, na których znajdziemy nie tylko opis ich usług, ale również opinie innych klientów.

Zapoznaj się z poprzednimi realizacjami

Jeśli chcesz mieć pewność, że praca operatora oraz późniejsza obróbka montażysty spełnią twoje oczekiwania nie bój się poprosić o prezentację poprzednich realizacji. Zazwyczaj dobre firmy zajmujące się realizacją ślubnych filmów same chętnie dzielą się efektami swojej pracy a nawet udostępniają ją w internecie. Jeśli usługodawca nie chce się zgodzić na taką prezentację lub twierdzi, że nie posiada nagrań – lepiej zacząć dalsze poszukiwania.

Podczas nagrywania – naturalność jest prawdziwym skarbem

To o czym mówi większość kamerzystów weselnych to trudność z nagraniem naturalnie wyglądających, ciekawych scen. Zarówno młoda para, jak i jej goście sztywnieją na widok kamery i zaczynają nienaturalnie się zachowywać (np. machać do kamery). Uprzedź gości, że jest to niepotrzebne i sam również panuj nad zachowaniem w trakcie weselnej zabawy. Kamera ma być bowiem jej świadkiem, a nie uczestnikiem, który wpływa na reakcje innych. Dzięki temu film będzie wyglądał naturalnie.

Nie nalegaj na dłużyzny

Oczywistym jest, że zależy ci na tym, żeby na filmie znajdowały się wszystkie wzruszające chwile, niemniej jednak obecnie nikt nie ma już ochoty na oglądanie filmów trwających po kilka godzin. Nie nalegaj na to. Nowoczesna forma pociętych filmików lub modnych teledysków ślubnych sprawia, że łatwiej włączyć nagranie i powspominać.

Podsumowując, dobry kamerzysta na wesele sam podpowie nam w jaki sposób nakręcić film, który spełni wszystkie nasze oczekiwania i pozwoli wielokrotnie wracać do wzruszających i radosnych momentów z przebiegu ceremonii oraz przyjęcia weselnego.

Kategorie
Poradniki