Co warto wiedzieć o hirudoterapii?

W dzisiejszych czasach coraz większa liczba osób poszukuje naturalnych metod leczenia. Nie ma w tym nic dziwnego. Przekonaliśmy się bowiem, że środki farmakologiczne, choć skuteczne, nie pozostają bez wpływu na nasz organizm. Z tego właśnie powodu sięgamy po metody znane od wieków. Jedną z nich jest hirudoterapia. Co warto o niej wiedzieć? Sprawdźmy to!

Czym jest hirudoterapia?

Zacznijmy od samego początku a więc wyjaśnienia czym tak naprawdę jest hirudoterapia. Mówiąc najprościej, jest to leczenie pijawkami. Przystawiane do skóry nie tylko są naszą krew, ale również sprawiają, że do naszego organizmu dostaje się wiele cennych substancji o działaniu przeciwzakrzepowym, przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Są one bowiem zawarte w śluzie pijawek. To właśnie one (a nie niewielki ubytek krwi) są odpowiedzialne za lecznicze właściwości hirudoterapii.

Czy to jest bezpieczne?

Hirudoterapia to legalna metoda leczenia, której skuteczność potwierdzona jest naukowo. Co więcej, w dzisiejszych czasach metoda ta jest całkowicie bezpieczna, ponieważ w leczeniu pijawkami wykorzystuje się wyłącznie pijawki medyczne, które hodowane są w sterylnych warunkach. Jeśli poddamy się zabiegom hirudoterapii w sprawdzonej placówce zatrudniającej wykwalifikowanych specjalistów – możemy czuć się w pełni bezpieczni.

Jakie schorzenia może leczyć?

Lista chorób i dolegliwości, które możemy skutecznie leczyć za pomocą hirudoterapii jest bardzo długa i obejmuje praktycznie cały nasz organizm. Wśród chorób, które możemy leczyć za pomocą pijawek wymienić możemy między innymi miażdżycę, żylaki, bóle reumatyczne, trudno gojące się rany, problemy z nerkami i wątrobą. Co więcej, hirudoterapia może nam także pomóc w pielęgnacji swojej urody. Słowem, jest to rozwiązanie, które warto rozważyć.

Podsumowując, hirudoterapia to rozwiązanie wielu częstych problemów zdrowotnych. Metoda ta, znana i wykorzystywana od wieków w dzisiejszych czasach przeprowadzana jest w bezpiecznych, sterylnych warunkach. Nie musimy więc obawiać się korzystania z niej.

Kategorie
Samopoczucie i zdrowie