Beton na podłodze – świetny pomysł

Podłoga to bardzo ważny element wykończenia domu czy mieszkania. Przede wszystkim musi spełniać parę funkcji jak wytrzymałość, wodoszczelność i ma służyć przez lata oraz pięknie się prezentować. Posadzkę możemy wykończyć płytkami, panelami, parkietem, linoleum lub wylewką betonową. Beton coraz bardziej staje się popularny i tworzy aranżację wnętrz.

Aranżacja wnętrza a beton

Podczas prac wykończeniowych posadzka stanowi ostatnią warstwę, np. podczas robienia ogrzewania podłogowego, więcej na https://www.warmah.pl/. Oprócz tradycyjnych i dobrze nam znanych materiałów do wykończenia podłóg możemy zastosować również beton. Industrialna aranżacja wnętrz robi furorę. Po tym jak znudziły nam się pastelowe dodatki, meble itp. czas postawić na surowy i minimalistyczny charakter. Beton świetnie się sprawdza w loftowych, dużych i wysokich pomieszczeniach. Oczywiście w mniejszych także pod warunkiem, że będą dobrze oświetlone. Wykończenie z betonu czy to ścian czy podłogi nadają niepowtarzalny charakter.

Najwięcej czasu spędzamy w salonie, gdzie spotykamy się wspólnie z rodziną i odpoczywamy. Jest to także wizytówka całego domu. Jeśli chcemy wkomponować beton to może on być zarówno na ścianie jak i na podłodze. Wystarczy wstawić kanapę i kilka dodatków, aby wnętrze zachwyciło.

Podłoga z betonu

Charakteryzuje się przede wszystkim trwałością i będzie służyć na długo. Betonowa podłoga jest znacznie bardziej wytrzymała na eksploatację i uszkodzenia niż wykonana, np. z płytek czy paneli. Wylewki wykonywane z najwyższej jakości kruszcu gwarantują zadowolenie nawet najbardziej wymagających klientów. Dodatkowo używane maszynowe zacieraczki dają niesamowicie gładką powierzchnię, która jest natychmiast gotowa do użytkowania, więcej na https://www.warmah.pl/oferta/slaskie/krzepice.html.

Powierzchnię możemy oczywiście pokryć dodatkowym impregnatem lub żywicą. A jeśli interesuje nas inny kolor nie stanowi to problemu i możemy pokryć beton farbą. Idealnie nadaje się do każdego pomieszczenia ze względu na jego wytrzymałość na ścieranie oraz na wilgotność.

Kategorie
Inne tematy