Mosty i korony czyli porządek w uzębieniu

Nasze zęby stałe mają w idealnej sytuacji mają służyć przez kilkadziesiąt lat. Jednakowoż często nie jest tak kolorowo. Z różnych powodów zęby zwyczajnie się psuja. w niektórych przypadkach winę za to ponoszą nasze nawyki kulinarne, czasem jednak predyspozycje wrodzone zaczynają robić swoje.

Nierzadko mogą poskutkować zniszczonymi zębami których mamy na tyle dużo, iż potrzebna wizyta u stomatologa staje się ogromną ilością zabiegów. Potrzebujesz dobrego gabinetu stomatologicznego? Wprowadź w pole wyszukiwania frazę dentysta łódź no i wybieraj, ponieważ oferta gabinetów jest naprawdę szeroka. Niejednokrotnie zaniedbane zęby zwyczajnie musimy ekstraktować i nie jesteśmy w stanie go uratować. W szeregu dotąd efektownego zgryzu wytwarzają się luki. Najpierw jest ich tylko kilka, ale niestety pojawiają się następne.

Nieszczelność między pozostałymi zębami staje się coraz to bardziej rażąca. No i wtedy nadchodzi chwila, kiedy to trzeba przestać czy to ten moment kiedy należy uzupełnić braki w uzębieniu. Znaczne ubytki w uzębieniu na pewna wpłyną na przyjemność czerpaną z jedzenia. Ubytki, zwłaszcza zębów w grupie przeżuwających mogą pogorszyć pracę systemu trawiennego. A w skrajnych przypadkach możemy nabawić się nawet choroby wrzodowej! Poza tym znaczącym impulsem do zdecydowania się na korony i mosty jest najzwyczajniej w świecie dobre samopoczucie. Bez estetycznego uśmiechu bardzo dużo z nas czuje się źle. Można mieć opory przed uśmiechem co rzutuje bez wątpienia na obniżenie pewności siebie.

Kategorie
Uroda