Gdy w domach zrobi sie cieplej

Zwłaszcza w miesiącach urlopowych skwar daje się we znaki. Temperatura na zewnątrz sięga często ponad 30 kresek. Wykonywanie jakichkolwiek czynności w takim ukropie stanowi dość duże wyzwanie. Jakim sposobem pomóc sobie w trakcie upału?

Parne mieszkanie raczej nie zachęca do bycia w nim szczególnie w godzinach popołudniowych, kiedy mury są niezwykle dogrzane. Z pewnością część Polaków analizuje ustawienie w domu urządzeń typu wiatrak, czy klimatyzator. Wentylator jest prosty w złożeniu oraz przystępne cenowo, ale nie zmniejsza wysokiej temperatury. Cyrkulacja gazów sprowokowana pędem wentylatora zapewnia jednakże oczekiwaną ochłodę w ocieplonym pokoju. Polecamy także wstawić blisko pod wiatrakiem blok lodu czy też pojemnik z lodowatą wodą i tworzy się taka niby-klimatyzacja.

Klimatyzator to już znaczniejsza inwestycja wymagająca niejednokrotnie sporego wkładu materialnego oraz założenia przez montera. Można skorzystać z klimatyzatorów przenośnych, a także zakładanych na stałe. Cechą przenośnych jest po pierwsze ich mobilność i nieco mniejszy koszt. Skazę niegdyś stanowiła niewielka efektywność oraz raczej zbyt głośna praca, jednak aktualnie, w nowoczesnej klasy klimatyzatorach zostało to absolutnie wykluczone. Klimatyzator stacjonarny pracuje w sposób zdecydowanie spokojniejszy i wydajniejszy. Klima niestety pochłania wielkie ilości energii a przez to nie jest jeszcze powszechnie wdrażanym wyjściem. Ponadto mając klimę w pomieszczeniu to jednakowo jak w samochodzie koniecznie trzeba o nią dbać i w sezonie letnim oraz poza sezonem. Koniecznie trzeba zadbać o czyszczenie i o serwis podzespołów takich jak chłodnica klimatyzacji. W ostatnim czasie warto jednakże zaobserwować trend wzrastający jeśli chodzi o popyt na domowe klimatyzatory, jednak zwykły wentylator nadal jest ulubionym rynsztunkiem do walki z ciepłem w naszych domach.

Kategorie
Dom i rodzina