Pięć sygnałów, że czas wymienić materac na nowy

Każdy z nas lubi wstawać rano z dobrym samopoczuciem i energią do działania. Niestety, udaje się to nielicznym. Większość z nas wstaje rano bez energii, narzekamy na bóle kręgosłupa, sztywność karku, mrowienie w nogach i bóle głowy. Co może być tego przyczyną? Specjaliści zgodnie twierdzą, że winą należy obarczyć materace, na których śpimy.
Jeśli zastanawiasz się, czy w twoim przypadku również nieodpowiedni materac sprawia, że poranne wstawanie to koszmar koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. Przedstawiamy sygnały, które świadczą o tym, że czas wymienić materac na nowy.

Bóle kręgosłupa

Jeśli rano wstajesz obolały może oznaczać to, że materac, na którym śpisz jest zbyt miękki lub zbyt twardy, przez co nie zapewnia twojemu ciału odpowiedniego podparcia. Warto wówczas rozejrzeć się za takim, który posiada piankę dopasowującą się do kształtu ciała KomfortSnu.pl/materace-termoelastyczne, ale jednocześnie doskonale je podtrzymującą.

Sztywność karku

Również poranna sztywność i bolesność karku to sygnał, że czas rozejrzeć się za nowoczesnym materacem. Bardzo często bowiem materace na których śpimy posiadają identyczną twardość na całej swojej powierzchni. Tymczasem nasze ciało potrzebuje różnych stref twardości by móc spoczywać w optymalnej pozycji.

Skurcze, mrowienie, ociężałe nogi

Jeśli materac, na którym śpisz jest zbyt miękki twoje nogi zapadają się przez co prawidłowy przepływ krwi podczas snu bywa zaburzony. Jeśli materac jest zbyt twardy powoduje uciski danej partii ciała. Skutkuje to nieprzyjemnymi dolegliwościami, które mogą przybierać postać skurczów łydek, uczucia ciężkich nóg lub mrowienia. Co więcej, problem z prawidłowym krążeniem może doprowadzić nawet do powstawania żylaków. Nie dopuść do tego i rozejrzyj się za materacem ortopedycznym polecanym przez specjalistów. Z pewnością szybko poczujesz się znacznie lepiej.

Odkształcenia

Nawet jeśli nie odczuwasz żadnych nieprzyjemnych dolegliwości nie oznacza to, że materac, na którym śpisz jest zdrowy. Uważnie przyjrzyj się swojemu łóżku. Jeśli na powierzchni materaca znajdziesz odkształcenia, wygląda on na zapadnięty a po naciśnięciu nie wraca do swojego kształtu z całą pewnością ma negatywny wpływ na twoje zdrowie. Nie obawiaj się więc wymienić go na nowy. Tym bardziej, że obecnie czołowi producenci materacy dają wieloletnią gwarancję na swoje wyroby. Możesz więc mieć pewność, że nowy materac posłuży ci przez długi czas.

Nieprzyjemny zapach materaca

Mówiąc o zdrowym śnie nie powinniśmy zapominać o kwestiach higieny. Tymczasem wiele materaców produkowanych kilka lat temu nie posiada pokrowców, które można byłoby wyprać. Przyczynia się to do rozwoju grzybów, bakterii i roztoczy. Co więcej, na materacach takich często osiada kurz. Warto więc zastanowić się nad wymianą materaca na taki, który posiada zdejmowany pokrowiec. Dzięki temu bez trudu zadbasz o swój komfort i higienę. Co więcej, coraz częściej nowoczesne materace SalonSnu.pl/kolekcja-sensation posiadają właściwości antystatyczne oraz antybakteryjne.

Jeśli odczuwasz powyższe dolegliwości a twój materac dawno przestał przypominać siebie z dnia zakupu koniecznie obejrzyj film i dowiedz się jak wymienić go na nowy.

Kategorie
Inne tematy