Już nie zapytasz: „Przepraszam, który autobus jedzie do…”

Smartfonowa aplikacja Proscopus nie tylko pomoże nam zaplanować podróż, ale również podpowie, gdzie znajdują się atrakcje turystyczne. Na razie w Poznaniu, Toruniu i Trójmieście. Twórcy liczą, że zdobędzie także popularność wśród zagranicznych turystów.

Poruszanie się komunikacją miejską to często koszmar dla turystów odwiedzających dane miasto po raz pierwszy. Dziesiątki autobusów, kilka rodzajów biletów, a do tego jeszcze nieznajomość mapy atrakcji. Każdy chyba spotkał się z sytuacją, gdy ominął ciekawe miejsce, choć znajdował się zaledwie kilka minut drogi od niego. Potem jest powrót do domu, przewracanie kartek kalendarza i planowanie kolejnego wyjazdu w celu nadrobienia zaległości. Aby do takich sytuacji dochodziło jak najrzadziej warto więc skorzystać z nowych technologii.

Na rynku zadebiutowała właśnie aplikacja Proscopus będąca swoistym cyfrowym kompasem. – To innowacyjne rozwiązanie umożliwiające planowanie podróży różnymi środkami komunikacji. Wybrana trasa będzie dodatkowo uzupełniona o informacje na temat ciekawych miejsc i atrakcji znajdujących się w pobliżu – wyjaśnia Jarosław Bazyl, pomysłodawca aplikacji.

W ofercie Proscopusa są na razie Poznań, Toruń i Trójmiasto. Twórcy nie wykluczają jednak, że dołączą do nich kolejne polskie miasta. Co istotne, aplikacja jest dostępna w czterech wersjach językowych. Oprócz polskiej są to jeszcze angielska, niemiecka i rosyjska. – Wszystkie lokalizacje w naszej ofercie są bardzo chętnie odwiedzane przez turystów z Niemiec. Rosjanie zaś szczególnie upodobali sobie Gdańsk, a to z uwagi na umowę o małym ruchu granicznym. Angielski to tymczasem uniwersalny język komunikacji, w którym łatwo porozumieją się np. licznie odwiedzający Polskę Norwegowie – mówi Jarosław Bazyl. Aplikacja działa na systemach Android i iOS, a zatem może z niej korzystać ogromna większość użytkownikówsmartfonow.

Rejestracja w systemie Proscopus jest całkowicie darmowa, a zarejestrowany użytkownik uzyska np. możliwość zapisywania swoich tras. Skorzystać mogą też właściciele sklepów i restauracji, którzy wykupując specjalny pakiet, mogą oznaczyć się na mapie i w ten sposób dać się odnaleźć potencjalnym klientom.

Kategorie
Inne tematy