Jak wybrać idealną karmę dla psa?

Każdy opiekun psa musi zdawać sobie sprawę z tego, że to, czym karmi swojego pupila ma ogromny wpływ na jego zdrowie oraz samopoczucie. Niestety, często nieświadomie sięgamy po karmę, która zwyczajnie szkodzi czworonogom. Tymczasem na rynku nie brakuje wysokiej jakości pożywienia dla psów. Jak je znaleźć i na co zwrócić uwagę podczas wyboru karmy dla swojego psa? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Dopasuj karmę do potrzeb zwierzęcia

Zanim zaczniesz poszukiwać na sklepowych półkach karmy, która będzie idealną propozycją dla twojego psa musisz zdać sobie sprawę z tego, że nie istnieje jeden idealny rodzaj karmy. Pod uwagę musisz brać wiek psa, jego rasę a także poziom aktywności. Innej karmy potrzebuje bowiem szczeniak a zupełnie innej senior. Pod uwagę warto wziąć również problemy zdrowotne z jakimi zmaga się nasz pupil.

Dokładnie przeanalizuj skład produktu

To najważniejszy aspekt poszukiwania idealnej karmy. Zasada jest prosta – im więcej informacji znajdziesz na etykiecie i im bardziej szczegółowe będą tym lepszą karmę trzymasz w ręku. Wybieraj te, które jasno określają jakie mięso i dodatki się w nich znajdują. Unikaj produktów, na których znajdziesz informację “produkty pochodzenia zwierzęcego” – nie masz bowiem pojęcia, co tak naprawdę zje wtedy twój pies.

Testuj smaki – nie zapomnij o preferencjach zwierzaka

Oczywistym jest, że zależy nam na tym, żeby karma naszego psa była zdrowa, ale nie zapominajmy również o tym, że jedzenie powinno także smakować – również psom. Jeśli znajdziesz więc karmy, które spełniają twoje oczekiwania pod względem składu daj swojemu przyjacielowi zadecydować. Jeśli zobaczysz, że niecierpliwie czeka na napełnienie miski możesz mieć pewność, że karma jest strzałem w dziesiątkę.

Co jeśli pies choruje?

Czasem zdarza się tak, że nasz pupil cierpi z powodu choroby nerek, żołądka lub innych dolegliwości. Częstym problemem jest również alergia. W takich sytuacjach nawet najlepsze karmy mogą nie zdać egzaminu. W takim przypadku warto skonsultować się ze specjalistą, który zaleci twojemu czworonogowi jedną z karm weterynaryjnych. Są to specjalne produkty żywieniowe, których skład pomaga w leczeniu chorób i dolegliwości.

Artykuł został opracowany dzięki konsultacji z http://duowet.net

Kategorie
Inne tematy