Gdy tatuaż nie jest dziełem sztuki, możesz go usunąć. Zobacz, jakie urządzenie ułatwi Ci się go pozbyć!

Nie mamy żadnych wątpliwości, co do tego, że tatuaż może stanowić prawdziwe dzieło sztuki. Profesjonalnie wykonany rysunek przy pomocy najlepszej jakości barwników może być wspaniałą pamiątką do końca życia. Niestety, zdarza się bardzo często, że wykonany na ciele tatuaż odbiega jakością od profesjonalnych rysunków, widzianych m.in. w internecie lub po prostu po czasie przestaje nam się podobać, w związku z czym chcemy się go pozbyć. Dziś najłatwiejszym sposobem na dokonanie tego jest zabieg laserowego usuwania tatuażu przy pomocy najnowocześniejszych laserów pikosekundowych. Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie, którzy mają największe doświadczenie w wykorzystywaniu technologii pikosekundowej w Polsce, podpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na usuwanie tatuażu tą metodą.

Laserowe usuwanie tatuażu – nie ma się czego obawiać!

Do warszawskiej Kliniki Miracki na laserowe usuwanie tatuażu bardzo często zgłaszają się pacjenci pełni obaw – w świadomości wielu z nich nadal panuje przekonanie, że tatuaż jest ozdobą, której nie można usunąć w całości, a procedurze towarzyszy trudny do zniesienia ból. Rzeczywiście, jeszcze do niedawna usuwanie tatuażu laserem nie należało do najprzyjemniejszych zabiegów, jednak dziś, m.in. dzięki tak innowacyjnym urządzeniom, jakie stanowią lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico, możemy usunąć tatuaż w całości bez bólu, ryzyka pozostawienia blizn czy długiego okresu rekonwalescencji. Cała procedura odbywa się w sposób szybki i komfortowy dla pacjenta, a jej pierwsze efekty można zauważyć już po upływie kilkunastu dni od zakończenia zabiegu.

Lasery pikosekundowe – stworzone po to, aby usuwać tatuaże

PicoSure i Discovery Pico to lasery, które zostały wprost stworzone do tego, aby usuwać tatuaże oraz wszelkie trwałe mankamenty urody (blizny, rozstępy, makijaż permanentny), z którymi nie radziły sobie starsze systemy laserowe czy inne metody leczenia. Światło lasera pikosekundowego działa bardzo głęboko i precyzyjnie w źródło problemu, bez naruszania wierzchniej warstwy skóry. Podczas usuwania tatuażu światło lasera zamienia się w energię kinetyczną, która uderza w dużą cząstkę pigmentu i prowadzi do jej rozbicia na mikroskopijnej wielkości elementy. W ten sposób barwnik tatuażu, rozbity w drobny pył, zostaje już samodzielnie usunięty przez nasz organizm w wyniku naturalnie zachodzących w nim procesów. Warto zaznaczyć, że nasz układ limfatyczny został dostosowany do tego, aby usuwać zbędne substancje znajdujące się w organizmie, o ile stanowią one właśnie miniaturowej wielkości drobinki. Dzięki temu zabieg jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta.

Usuwanie tatuażów czarnych i kolorowych – prawdziwy przełom!

Lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico to nie tylko jedne z bezpieczniejszych i najmniej bolesnych laserów stosowanych w medycynie estetycznej, lecz także najskuteczniejszych urządzeń przy usuwaniu zarówno czarnych, jak i kolorowych tatuaży. To prawdziwy przełom w dziedzinie laseroterapii, bo starsze systemy laserowe nie były w stanie dokonać pewnych zabiegów- usunięcie kolorowego tatuażu nie było możliwe w całości, a dodatkowo narażało pacjenta na ból i pozostawienie widocznych blizn po zabiegu. Dzięki unikalnym parametrom laserów PicoSure i Disocvery Pico możliwe jest bardzo sprawne oraz szybkie pozbycie się ze skóry tatuaży w kolorze zielonym, niebieskim, żółtym, czerwonym czy brązowym. Każdy z laserów został dostosowany do usuwania tatuaży w innym kolorze, dlatego jeśli mamy do czynienia z tatuażem wielokolorowym, być może niezbędne będzie zastosowanie tych dwóch urządzeń jednocześnie.

Więcej informacji na temat usuwania tatuaży nowoczesnymi laserami pikosekundowymi znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/pico-sure/

Kategorie
Poradniki